🎓🇺🇦 18 квітня 2025 року місто Запоріжжя стало епіцентром інтелектуального прориву ,адже на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбулась масштабна науково-практична конференція з міжнародною участю «МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ДІАЛОГ: МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ».
‼️👩🏼🎓 Цей унікальний захід став місцем потужної інтелектуальної синергії, де зустрілися молоді вчені, дослідники, студенти, аспіранти та провідні експерти з різних куточків України та світу, а також важливим етапом у формуванні міждисциплінарного, міжкультурного та наукового середовища, спрямованого на розвиток молодіжної науки, інновацій та співпраці.
✅🚀Основною метою конференції стало сприяння обміну науковими ідеями та результатами досліджень молодих вчених, студентів, аспірантів; активне просування інноваційного потенціалу; встановлення міцних наукових зв’язків; обговорення ключових наукових та соціальних викликів; і найголовніше — формування мотивації до наукової діяльності серед молоді.
🥳‼️ Урочисте відкриття конференції відбулося у піднесеній, натхненній атмосфері. З вітальними словами до учасників звернулись:
👩🏼🎓🇺🇦 Наталія Фалько — кандидат психологічних наук, доцент, ректорка Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, голова організаційного комітету;
👩🏼🎓🇺🇦 Лариса Полякова — кандидат історичних наук, доцент, проректорка з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці, заступниця голови оргкомітету;
👨🏼🎓🇺🇦 Павло Берназ — кандидат юридичних наук, доцент, старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу протидії шахрайству управління карного розшуку ГУНП в Одеській області, експерт НАЗЯВО;
👨🏼🎓🇬🇧Dr Anastasiia Yakovenko — старша викладачка University of Sheffield, Велика Британія;
👨🏼🎓🇵🇱 Prof. Aleksander Ostenda — доктор філософії, ректор Academy of Silesia, Польща;
👨🏼🎓🇱🇹 Вігінтас Гонтіс — директор Інституту Союзу вчених Литви, м. Вільнюс, Литва.
💙💛 Атмосфера конференції була наповнена науковим ентузіазмом, щирою зацікавленістю та прагненням до пізнання. Усі учасники — від першокурсника до почесного професора — були сповнені натхнення, ідей та амбіцій змінювати світ на краще.
🌍📚 Під час пленарного засідання своїм досвідом, напрацюваннями та інноваційними розробками поділилися молоді вчені з України, Чехії, Греції, Естонії, Азербайджану.
🎓✊🏻Модераторами виступили:
🇺🇦🧑🏼💻 Олександр Кирієнко — старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, Голова Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, перший заступник голови Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації;
🇺🇦🧑🏼💻 Євген Топалов — старший викладач кафедри германської філології та методики викладання германських мов факультету суспільно-гуманітарних наук та права МДПУ, член Ради молодих вчених університету.
🎓✅ Конференція продовжилася плідною роботою в секціях за ключовими сучасними напрямами:
🔺Лідерство, управлінські технології, цифрова трансформація;
🔺ІТ в освіті, науці та економіці;
🔺Інноваційні методи навчання та математика;
🔺Соціально-педагогічний супровід;
🔺Сталий розвиток і природничі науки;
🔺Географія та туризм;
🔺Соціальні та гуманітарні науки;
🔺Фізичне і ментальне здоров’я в умовах глобальних змін.
🥳🏆 Особливе місце зайняла презентація результатів I туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Конкурс засвідчив високий рівень підготовки студентів, їхню аналітичну глибину та інтелектуальну зрілість.
💐🏛️Ця конференція стала не просто подією — вона стала духовним і науковим майданчиком, де народжуються нові ідеї, формується молодіжна наукова спільнота і кристалізується бачення майбутнього.
‼️🏆Ми пишаємось кожним учасником і впевнені: ці молоді дослідники — рушійна сила майбутніх змін.
👏🏻🇺🇦 Щиро дякуємо всім, хто долучився до організації та участі у цьому масштабному заході. Ваша праця, завзятість і віра у науку — це вклад у сильну, інноваційну, процвітаючу Україну!
✅🏛️Під час роботи секції «Актуальні питання соціальних і гуманітарних наук» було представлено чимало цікавих наукових досліджень з англійської та української філології, педагогіки, соціології,філософії,історії та археології. Доповідачі продемонстрували глибокі знання та вміння їх презентувати.
‼️📚Серед молодих дослідників були присутні переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, яких було нагороджено дипломами. Учасники секції обмінялися думками під час жвавого обговорення найбільш актуальних тем.
⭐🇺🇦Під час заходу панувала тепла атмосфера, яка сприяла натхненню студентів до подальших наукових пошуків.
І далі ще ось цю інформацію:
👨🏼🎓🇺🇦 Здобувачі бакалаврського і магістерського рівня спеціальностей А4.06 Середня освіта (Хімія) та Е1 Біологія та біохімія виступили з доповідями за результатами власних досліджень у секції «Сталий розвиток і природничі науки: від теорії до практики».
🏆🏥З доповіддю щодо синтезу псевдоефедрину, який є важливим у застосуванні в медичній галузі, виступила здобувачка магістерського рівня освіти Смирнова Дар’я. За результатами власного дослідження Дар’я отримала диплом І ступеня, як переможниця університетського етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (науковий керівник канд. пед. наук Дюжикова Т.М.).
🏆📚З доповіддю щодо досліджень функціональних показників зовнішнього дихання та рівня фізичного здоров’я студентів виступила здобувачка бакалаврського рівня освіти Подплетьонна Оксана, яка також отримала диплом І ступеня університетського етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (науковий керівник ас. Сидоренко А.І.).
👩🏼🔬👏🏻Студентка 3213-п групи Німіч Тетяна (науковий керівник канд. пед. наук Четвертак Т.Ю.) представила доповідь, яка на сьогодні є безумовно актуальною, враховуючи дистанційний формат підготовки майбутніх учителів хімії та біології – «Дослідження мобільних застосунків для ефективного вивчення хімічних дисциплін».
Студенти І курсу Чернявська Олена (наук. керівник Ніколаєва Ю.В.) і Кравченко Антон презентували власні дослідження, які стосувалися визначення важких металів у продуктах харчування і дослідження алкалоїдів тропанового ряду у рослинній сировині.
🥳🚀Слід відмітити високий рівень підготовки здобувачів, які є учасниками студентського наукового гуртка кафедри хімії та хімічної освіти.
Презентувала свої дослідження на тему «Microalgal biodiversity as the indicator of soil reclamation in sand pit post-mining sites» й наша закордонна колега Анастасія Коломієць, яка представляла Інститут ботаніки Чеської академії наук.
🏛️🎓 За результатами досліджень здобувачами підготовлені тези, які увійдуть до матеріалів конференції.
Інформаційний матеріал конференції за результатами
секційного засідання “Соціально-педагогічна підтримка особистості:досвід, практика, інновації”
Всеукраїнська студентська наукова конференція “Міждисциплінарний діалог: Молодь, наука, інновації”
Секція: «Соціально-педагогічна підтримка особистості: досвід, практика, інновації»
🎓 Організатор: Факультет соціально-педагогічної та мистецької освіти
👥 Учасники: здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники, практики соціально-педагогічної сфери
Основні напрямками роботи секції :
-
Психолого-педагогічні аспекти підтримки дітей з ООП;
-
Соціально-педагогічний супровід дітей у кризових ситуаціях;
-
Інклюзивна освіта: практика та інновації;
-
Арт-педагогіка, казкотерапія у роботі з дітьми;
-
Роль соціального педагога у формуванні позитивного мікроклімату в закладі освіти;
-
Педагогічний потенціал розвитку виконавських та імпровізаційних навичок для підтримки учнів мистецьких шкіл;
-
Волонтерські ініціативи та соціальні проєкти студентів.
Під час секційного засідання прозвучали доповіді з актуальних питань, які викликали жваву дискусію серед учасників. Здобувачі ділилися результатами власних досліджень, напрацюваннями з педагогічної практики, авторськими ідеями щодо впровадження новітніх технологій підтримки дитини у складних життєвих обставинах. Зокрема було висвітлено аспекти волонтерської допомоги внутрішньопереміщеної учнівської молоді в позашкільних закладах освіти (Тихонова Ольга); формування громадянської компетентності молоді через волонтерську діяльність в умовах воєнного стану (Кірова Дар’я); практика використання здоров’язберігаючих технологій та арттерапевтичних методик дітьми дошкільного віку, що пережили стресові стани (Балашова Вікторія, Карімова Наталія, Фесенко Олена, Андріянова Алла, Луценко Ольга, Гавриленко Наталія).
Секційне засідання конференції на тему «Соціально-педагогічна підтримка особистості: досвід, практика, інновації» проходило в доброзичливій атмосфері, що сприяло активізації здобувачів в активному обговоренні актуальних проблем, дискутувати та сміливо виражати думки, проявляти свою громадянську позицію.
По закінченні секційного засідання, декан факультету соціально-педагогічної та мистецької освіти, канд.пед наук, доцент Гузь Наталія відзначила дипломами здобувачів за результатами відбору конкурсних робіт 1 туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
Дипломи I ступеню отримали:
-
Тихонова Ольга, здобувачка кафедри освітології та педагогіки мистецтва за освітнім напрямом А1 освітні науки
Науковий керівник: канд.пед.наук, доцент кафедри освітології та педагогіки мистецтва Кожевникова А.В.
-
Балашова Вікторія, Андріянова Алла – здобувачки кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи за освітнім напрямом А2 Дошкільна освіта
Науковий керівник: канд.пед наук, доцент кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Жейнова С.С.
-
Кірова Дар’я, здобувачка кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи
Науковий керівник: канд.пед наук, доцент кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи за освітнім напрямом І10 Соціальна робота та консультування
-
Носуля Валентина, здобувачка кафедри початкової і спеціальної освіти за освітнім напрямом А6 Спеціальна освіта. Логопедія
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор кафедри початкової і спеціальної освіти Шевченко Ю.М.
Конференція стала платформою для професійного зростання майбутніх соціальних педагогів, вихователів, вчителів. Учасники відзначили важливість міждисциплінарної взаємодії, необхідність посилення практико-орієнтованого компоненту освіти та подальшого розвитку студентських наукових ініціатив.