🇺🇦📚ІНТЕГРАЦІЯ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ – ДОСВІД СПІВПРАЦІ НАУКИ, ГРОМАДИ ТА МІСЬКОЇ ВЛАДИ

💻🇪🇺15 жовтня в форматі Zoom-конференції за сприяння Проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних менших і ромів в Україні», Мелітопольської міської ради, Громадської організації «Community plus» в рамках реалізації проєкту «ДІМ – ДЕ МИ РАЗОМ!» в партнерстві з Центром соціологічних досліджень Мелітопольського державного університету імені Богдана Хмельницького відбувся інтерактивний круглий стіл 🇺🇦🍒«ГОЛОСИ СПІЛЬНОТ МЕЛІТОПОЛЯ: ДІАЛОГ ЗАРАДИ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ».

✅📝В засіданні круглого столу взяли участь:
🔺менеджерка Проєктів Ради Європи, Земфіра Кондур,
🔺координаторки української мережі ІСС міст,
🔺директорка бібліотечної системи м. Павлоград, Лариса Бабічева,
🔺члени ромської ГО «Бахтеле роме», Руслан Мунтанов і Руслан Оглу
🔺керівниці Центрів відкритого простору допомоги «Саме тут» (м.Запоріжжя, м.Київ, м. Львів),
🔺 начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Павло М’яло,
🔺представники національно-культурних товариств міста Запоріжжя,
🔺 лідери «Спілки ГО Рада національних товариств м. Мелітополь»,
🔺 науковці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького,
🔺секретар Міжконфесійної ради християнських церков Мелітополя,
🔺директор департаменту релігійної свободи Місії Євразія Михайло Брицин.

🇺🇦👩🏼‍🎓Ректорка університету, доцент Наталя Фалько зазначила, що науковий супровід дослідження проблем національних меншин у період повномасштабної війни відіграє ключову роль у забезпеченні об’єктивності та глибини аналізу ситуації. Він допомагає виявити специфічні виклики, з якими стикаються меншини, та розробити ефективні стратегії захисту їхніх прав і підтримки в умовах кризи.

‼️🎓Суспільна місія університетської науки полягає в тому, щоб не лише досліджувати ці виклики, але й надавати практичні рекомендації для політики та забезпечувати платформу для діалогу між національними меншинами, державними інституціями та громадянським суспільством, сприяючи побудові інклюзивного й справедливого суспільства навіть у найскладніші часи.
           
📚🍒Під час заходу були презентовані результати соціологічного дослідження «Багатокультурний Мелітополь очима вимушено переміщених представників національних меншин», які висвітлюють погляди, потреби та проблеми різних етноспільнот Мелітополя.

📝🎯А Михайло Брицин презентував результати дослідження «Віра під вогнем», в якому відображено ситуацію в сфері релігійної свободи, яка склалася на окупованих територіях. Здебільше мова йде про Запорізьку і Херсонську області, менше про Донецьку, Луганську і Крим, в якому відображено ситуацію в сфері релігійної свободи, яка склалася на окупованих територіях.

🤝🏻🇺🇦Цей захід став платформою для відвертого діалогу, сприяв взаєморозумінню та пошуку рішень для забезпечення рівних можливостей для всіх національних меншин (спільнот).

🙋🏻‍♀️💪🏻Учасники круглого столу обговорили актуальні проблеми, розробили конкретні пропозиції та визначили подальші кроки для їх реалізації.