З 27 травня 2021 року на філологічному факультеті розпочалася фольклорна практика для здобувачів вищої освіти. За ініціативи кафедри української і зарубіжної літератури було організовано подорож до острова Хортиця.
Здобувачі І курсу – групи 310-ф (староста – Єлизавета Мамчур) та 210-ф (староста – Дар’я Болотіна) разом із викладачами І.М. Гапєєвою та Н.С. Мажарою поринули в унікальну атмосферу духу козацтва: стали свідками справжніх козацьких баталій під відкритим небом серед мальовничої природи заповідної Хортиці (навіть взяли участь у козацькій виставі (Карина Осадчук)); відвідали історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», де зібрано найцікавіші елементи архітектури, культури та побуту запорозьких козаків.
Також здобувачі здійснили цікаву мандрівку до язичницького дерев’яного святилища «Триглав» та Святилища-обсерваторії, розташованих на мальовничих схилах острова.
Здобувачі-філологи не лише активно відпочивали, а й обговорювали питання самобутності фольклору, пов’язаного з Хортицею, його численні жанрові різновиди; аналізували характер та основні локальні форми фольклорної традиції, виконуючи практичні творчі завдання.
На підставі отриманих відомостей, поглибивши в подальшому роботу з дослідження фольклорних джерел, пов’язаних з Хортицею, здобувачі працюватимуть над колективним та індивідуальними звітами з фольклорної практики.
За інформацією кафедри української і зарубіжної літератури