📚💫Академічна доброчесність – це фундамент, на якому будується довіра в освітньому процесі та науковій діяльності. Поняття академічної доброчесності охоплює широкий спектр етичних принципів, серед яких центральне місце займають чесність, довіра та повага.
👩🏼🏫🏛️Чесність у наукових дослідженнях є запорукою об’єктивності результатів, а довіра між науковцями – необхідною умовою співпраці.
‼️🙋🏼♂️Відвага ж дозволяє нам протистояти тиску, що спонукає до порушення етичних норм, та відстоювати високі стандарти наукової діяльності.
📝‼️24 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники факультету природничих наук – доц. Гришко С.В., доц. Левада О.М., доц. Прохорова Л.А., доц. Арсененко І.А., доц. Донець І.А., ст.викл. Непша О.В., ст. викл. Зав’ялова Т.В. та факультету фізичної культури, спорту та психології – проф. Христова Т.Є., ст. викл. Олійник І.С.. ст. викл. Олійник М.О., ст. викл Суханова Г.П. і здобувач вищої освіти факультету інформатики, математики та економіки Христовой Д.Ю. брали участь в науково-практичному семінарі «Академічна доброчесність: шлях до забезпечення якостіосвіти», який проводився на базі Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» та приурочений до Міжнародного дня академічної доброчесності!
📑🔎Науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України мали змогу на семінарі обмінятисьдумками та практичним досвідом за такими напрямками:
🔺 академічна доброчесність: розвиток,дотримання та утвердження у освітньому танауковому середовищі;
🔺 стан імплементації Законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про освіту» у контексті розвитку культури академічної доброчесності та забезпечення якості освіти;
🔺 упровадження сучасних програмних рішень длярозвитку академічної культури, боротьби з академічним плагіатом та забезпечення якості освіти;
🔺 практика впровадження етичних кодексів вукраїнських закладах освіти;
🔺 критерії, правила та процедури оцінюванняякості знань здобувачів освіти.
📖✅Зважаючи на те, що захід приурочений до Міжнародного дня академічної доброчесності, учасники заходу, насамперед, проаналізували сукупність етичних принципів і визначених законом правил, якими керуються учасники освітнього процесу в Україні, визначили найпоширеніші методи й інструменти боротьби з явищем недоброчесності в освіті та науці.
🇺🇦👏🏻Семінар пройшов в дружній, теплій, невимушеній атмосфері. За результатами семінару всі учасники отримали відповідні сертифікати!