ВІДБУВСЯ ПОТУЖНИЙ ТРЕНІНГ!
В рамках реалізації третьої місії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, яка полягає в забезпеченні ефективного партнерства Університету з громадою з метою продукування громадянськості, національної ідентичності, популяризації європейської інтеграції з урахуванням полікультурного розмаїття регіону, наші науково-педагогічні працівники долучились до тренінгу
«Фандрайзинг та проєктний менеджмент для громадських організацій, що працюють з національними меншинами (м. Київ, 25-26 квітня, 2024 року)
Захід відбувся в рамках реалізації проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні», учасником якого є ініціативна група національних спільнот міста Мелітополя та Мелітопольська міська рада, а МДПУ імені Богдана Хмельницького є його активним партнером.
Завдяки високопрофесійним тренеркам Ларисі Кобелянській (експертці Ради Європи з розвитку громадянського суспільства та адвокації) та Еллі Ламах (голові Громадської організації «Розвиток демократії») 40 учасників й учасниць інтерактивного тренінгу набули навичок й компетентності щодо:
Планування та проєктної діяльністі.
Політики організації для створення та реалізації проєктної діяльності.
Аналізу як складової. Дерево проблем.
Складових проєктного процесу.
Формулювання заходів робочого плану. Часових меж. Відповідальності.
Зв’язків між змістом та бюджетом проєкту.
Співпраці, комунікації для реалізації проєкту.
Ризикам та планам подолання ризиків.
Моніторингу та оцінці.
Плануванню діяльності з фандрейзингу.
Під час дводенного тренінгу, учасники й учасниці здобули не тільки навички й компетентності з основ фандрейзингу та проєктного менеджменту, а й розділившись на 4 робочих групи прописали командні проєктні пропозиції мета яких:
Збереження культурної ідентичності етнічних меншин (спільнот) в тому числі й ромів Північного Приазовя в умовах воєнного стану.
Надання допомоги на місцевому рівні внутрішньо переміщеним представникам національних меншин та ромів у зв’язку з війною для підтримки їх активної участі у соціальному та громадському житті.
Безпека молоді в особливий (військовий) період часу, шляхом створення альтернативного мультифункціонального середовища для молоді на базі вже існуючих підземних шкіл в місті Запоріжжя.
Адаптація сільських громад регіону Каховського водосховища в Запорізькій області до нових реалій життєдіяльності в умовах екологічної катастрофи.
Забезпечення доступу здобувачів освіти, в тому числі й представників й представниць національних спільнот, до сучасної профорієнтаційної освітньої платформи.
Висловлюємо щиру подяку Zola Kondur, керівниці проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні», її помічниці Eugenia Sadovska, тренеркам Ларисі Кобелянській та Еллі Лахман за надання знань з Фандрейзингу та проєктного менеджменту, отримані навички з підготовки проєктів, познайомитись з досвідом написання проєктів, обговорити можливість планування фандрейзингових кампаній для підтримки громад національних меншин на місцевому та регіональному рівнях.
Вже в травні будуть підготовлені дві заявки й направлені на конкурс.