23 червня 2021 року на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся захід з нагоди відкриття проєкту за підтримки ПРООН «Безбар’єрні туристичні маршрути Приазов’я». Організаторами виступили кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства університету спільно з Громадською організацією Мелітопольське міське товариство інвалідів Запорізького обласного об’єднання Союзу організацій інвалідів України та Мелітопольським міським фізкультурно-оздоровчим клубом інвалідного спорту «Фокіс». Модератор діалогової платформи – к.геогр.н., доцент кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Олеся Топалова.
Проєкт спрямовано на створення доступного туристичного простору засобом поєднання туристичних об’єктів в безбар’єрні маршрути в межах Приазов’я та нанесення їх на мапу сайту «Інтерактивна інклюзивна туристична мапа Приазовського регіону».
Всіх учасників заходу привітав ректор університету Анатолій Солоненко та перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Мелітопольської міської ради Ірина Рудакова.
– Сьогодні наш університет є не тільки партнером проекту, а й виступає гарантом якості щодо наукового та практичного обґрунтування визначеної проблематики. Адже, саме наші спеціалісти першими в Україні дослідили та дали визначення феномену «Адаптивний туризм», що підтверджено рядом монографій та навчальних посібників, – підкреслив Анатолій Миколайович. – Саме нашими фахівцями в галузі «адаптивного скелелазіння» були проведені перші в Україні спортивні заходи та фестивалі адаптивного скелелазіння. Вже багато років МДПУ виступає організатором та співорганізатором міських спортивних заходів для людей з інвалідністю разом із Мелітопольським міським фізично-оздоровчим клубом інвалідного спорту «Фокіс».
Анатолій Миколайович побажав всім учасникам робочої групи плідної праці.
Також учасників заходу привітали завідувачка кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства к.геогр.н., доцент Ірина Арсененко та Голова громадської організації Мелітопольського міського товариства інвалідів Запорізького обласного об’єднання Союзу організацій інвалідів України Альбіна Демідова.
Ірина Арсененко зазначила, що реалізація проєкту за підтримкою ПРООН «Безбар’єрні туристичні маршрути Приазов’я» потребує відповідного кадрового потенціалу. Акцентувала увагу на специфіці підготовки фахівців туристичної галузі за освітньою програмою Туризм на кафедрі туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства та включенням до основних і вибіркових освітніх компонентів програми навчальних дисциплін які забезпечують набуття професійних знань, вмінь та навичок саме з організації та надання послуг адаптивного туризму.
Альбіна Демідова презентувала проект «Безбар’єрні туристичні маршрути Приазов’я» та партнерів проекту ГО «Мелітопольське міське товариство інвалідів», Мелітопольський міський фізкультурно-оздоровчий клуб інвалідного спорту «Фокіс», кафедру туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства.
Після презентації проєкту до обговорення долучились: керівник Сектору туризму Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Олександр Файнін (м.Київ), доктор географічних наук, професор кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства МДПУ імені Богдана Хмельницького Олександр Бейдик, експерт з туризму, координатор з розвитку мережі Greenways в Україні Сергій Підмогильний (м. Суми), координатор Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України з питань створення безперешкодного середовища Ярослав Грибальський (м. Львів), почесна голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило (м. Запоріжжя), голова товариства «Зелений Хрест» Олександр Волошинський (м. Львів), кандидат біологічних наук, доцент кафедри тифлопедагогіки Київського національного університету М.П.Драгоманова Юрій Войтюк та наші постійні експерти: господиня садиби зеленого туризму «Гостини у Валентини» Єрмак Валентина й представниця Мелітопольського туристичного агентства «Калібрі Тур» Марина Самбур.
Під час заходу було створено робочу групу та обговорено перспективи щодо реалізації мети та завдань проєкту.