До дня визволення міста Мелітополя від німецько-фашистських загарбників в університеті відбувся мітинг-реквієм, присвячений 77-й річниці.

Ректор університету Анатолій Солоненко поздоровив присутніх і зауважив, що сьогодні дійсно особливий день для нашого міста. «Як тільки почалася Велика Вітчизняна війна вже через декілька місяців наше місто було захоплено німецько-фашистськими загарбниками. Для наших містян почалася дворічна ніч терору і насильства. Тому сьогодні не просто історичний день… Ми повинні пам’ятати про тих, хто зі зброєю в руках боронив нашу землю! Пам’ятати про тих, хто самовіддано працював в тилу! Пам’ятати про тих, хто зі зброєю в руках віддавав своє життя на лінії фронту, на передовій і шанувати тих, кому вдалося повернутися до дому живими! Кожен ветеран – це велика героїчна історія нашої країни. Ми пишаємося нашими ветеранами і тими, хто сьогодні кожного дня захищає Україну. Я бажаю кожному з вас, вашим родинам, насамперед, миру, здоров’я, якого нам так сьогодні потрібно, щастя і благополуччя. Зі святом вас!»

Дорогою ціною далося визволення Мелітополя від німецько-фашистських загарбників. І ця ціна-людське життя. Життя кращих синів і дочок України, її майбутнього. За два роки окупації нашого міста було винищено більше 14 тисяч мирних жителів, а більше 8 тисяч потрапили у полон.

Щороку історична пам’ять повертає нас до героїчних, болючих та радісних днів визволення нашого рідного Мелітополя. Серед героїв тих страшних часів і викладачі нашого університету: ветерани Великої Вітчизняної війни Чупрун Арсеній Арсенійович, Семенова Єлизавета Василівна, Попазова Віра Іванівна, Попков Олексій Володимирович, Турбіна Лариса Миколаївна, Мінько Анатолій Петрович, Яценко Василь Семенович, Комарницький Петро Олександрович, Новосельцева Віра Іларіонівна.

Кожен сантиметр нашої славної землі зберігає в собі пам’ять про бої, героїзм, смерть. І ми повинні пам’ятати про це. Пам’ятати і шанувати подвиг наших предків, тих, хто віддав своє життя за свободу та незалежність нашого міста та всієї України.

Право покласти квіти  до пам’ятника викладачам, які приймали участь у визволенні України від німецько-фашистських загарбників, було надано всім присутнім.

Під час мітингу пролунали пісні у виконанні студентів університету Безух Валерії та Білоуса Євгена.

Минають роки, відлітають у вічність… 77 роки відділяють нас від тих днів, коли Мелітополь був звільнений від страшної нацистської чуми. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

 

Залишити відповідь