Життя - це можливість. Скористайся нею.
Життя – це виклик. Прийми його.
Життя – це гра. Стань гравцем.
Життя – це таємниця. Пізнай її.
Мати Тереза.
На минулій VII Міжнародній науково-практичній конференції «Травма: психологічні наслідки і можливості психодрами» 31 березня – 2 квітня 2017 р. (організатор – Асоціація психодрами, Psychodrama Institute for Europe PIfE) були розглянуті найбільш актуальні питання теорії і практики індивідуальних внутрішніх проблем особистості і соціокультурного простору.
Наукові доповіді та майстер-класи на конференції були представлені фахівцями України та інших країн: Угорщина (Юлія Будаї, Олександр Стражний), Туреччина (Дженер Бінгьоль, Турабі Єрлі), Німеччина (Віра Нойфельд). Серед учасників були присутні представники Білорусі, Польщі, Киргизстану. Конференцію відвідали і студенти МДПУ ім. Б. Хмельницького – Тверда Г., Рудницька К., Фісіна Н., Джемела О., Буряк Н.
У ході доповідей було глибоко розкрито поняття травми і травматизації особистості в суспільстві. Розглядалися механізми роботи травми на фізіологічному, психологічному та культурно-історичному рівнях.
Методи психодрами, арт-терапії, аналітичної психології та інших напрямків, представлених на майстер-класах, орієнтували учасників до спонтанного пошуку шляху зцілення від травм і їх наслідків. Гнучкість підходів досвідчених психотерапевтів і психологів дозволила ефективно освоїти практики надання психологічної допомоги особистості в кризовій ситуації.
На окрему увагу заслуговує робота плейбек-театрів України – «Під парасолею!», і Польщі – «OLE». Тут кожен глядач залу був драматургом, актором і режисером своєї особистої історії. Терапевтичний театр спонтанної дії став унікальним полем для пошуків, відкриттів і зцілень.
Наш університет на конференції представляла психодрама-практик, доц. Прокоф’єва Олеся Олексіївна з майстер-класом «Чи вмієте ви оберігати свої межі? Так, ні, напевно…». Встановлювати межі – це значить: я знаю межу, до якої я можу дійти. Я знаю, що я можу зробити для тебе і чого не можу. Я знаю, що я можу і чого не можу стерпіти від тебе. Люди іноді намагаються вселити нам почуття провини, щоб ми прибрали свої межі, однак, не треба відступати, треба зміцнювати межі і тримати їх постійно.
Крізь призму психодрами було розкрито різноманіття людського досвіду, глибинного аналізу образів і творчої експресії.
Інформацію підготували: студентка магістратури Фісіна Надія, доц. Прокоф’єва О.О.
|