Уже багато місяців поспіль у Мережі обговорюють підліткову гру «Синій кит», або ж «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20». У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя «гравця».
Ця ситуація не залишила байдужими студентів та викладачів нашого університету. Було проведено захід щодо психологічного просвітлення студентів у темі самогубств дітей через цю гру. Під час загальної організаційної години ННІ СПМО (15 березня) та філологічного факультету (21 березня) зібралося багато студентів. Доцент кафедри психології Прокоф’єва Олеся Олексіївна та її помічниця у розгляданні цієї проблеми, студентка магістратури Алхіменко Ольга Ігорівна розповіли у деталях про цю гру. Було порушено питання: Чому саме підлітки? Навіщо ця «гра» організаторам? Для чого взагалі ця «гра» існує? Який психологічний сенс завдань у «грі»? На зустріч завітало багато небайдужих студентів, які були зацікавлені у подробицях цієї «гри», вирішенні наявної проблеми.
Було помітно, що майже всі присутні розуміли масштаби проблеми та причини її виникнення. Чому ж саме підлітки? Відповіді на це питання були різними, але всі вони були правильними. Це бажання свободи, уваги батьків, популярності серед своїх однолітків та, звісно ж, «гра гормонів» у підлітковому віці. Через натиск на больові точки, психіку дітей «куратори гри» доводили їх до бажання самогубства. За статистикою, яку показали під час заходу, з 800 дітей лише 10 % покінчують життя самогубством, але навіть коли діти відмовляються від участі у «грі», продовжується тиск на них фразами щодо вбивства їхніх батьків або ж залякуванням, що знають дату їхньої смерті.
Багато хто вважає, що «Синій кит» існує як секта або псевдо-релігія, але хто ж знав, що на смерті дитини можна заробляти гроші? Продаж відео з суїцидом дітей також є однією з причин існування «гри».
Також для цього заходу було підготовлено буклети, де було написано, що не можна та що треба робити, коли ви дізналися про участь підлітка у цій «грі». Наприкінці зустрічі організатори провели невеличкий тренінг, аби запобігти появі проблеми у житті студентів. Олеся Олексіївна та Ольга Ігорівна запропонували їм скласти список «10 причин, чому життя прекрасне» та «10 причин, чому я хороший». Також було наголошено на тому, що в Інтернеті існує деяка інтерпретація «Синього кита» – «Білий ведмідь». Ця гра також має 50 завдань, які навчать дитину бути самостійною, доброю та справжнім «скаутом».
Щодо висновку, можна сказати, що проблема є, і не треба уникати її. Якщо проводити подібні заходи на інші актуальні теми, можна пробудити жагу до їх вирішення у молоді та дорослих людей, адже коли проблема є, її потрібно вирішувати.
На 28 березня заплановано проведення заходу на факультеті інформатики, математики та економіки. Усі охочі запрошуються на 12:45 у 57 аудиторію.
Матеріал підготувала заст. директора з виховної роботи ННІ СПМО Єрмак А.В. |