23 вересня 2016 року з метою національно-патріотичного виховання та в рамках реалізації заходів з підвищення якості освіти з дисципліни «Історія української літератури» завідувачем кафедри української і зарубіжної літератури, доцентом Шаровою Т.М. було проведено лекцію-подорож «Тарас Шевченко – апостол правди і науки» студентам 3 курсу заочно-дистанційного відділення спеціальності «Мова і література (англійська)». Лекція-подорож відбулася біля пам’ятника Т.Г.Шевченку на головній площі міста Мелітополь.
Напередодні лекції Тетяна Шарова презентувала студентам-заочникам електронні засоби навчального призначення з історії української літератури, які активно використовуються в навчальному процесі вищої школи. Цікавими для студентів виявилися такі електронні засоби навчального призначення: «Історія української літератури І половини ХІХ століття», «Тарасовими стежками», «Апостол правди і науки» (у співавторстві з доцентом кафедри української літератури ЗНУ Кравченко В.О.).
Біля пам’ятника Тарасу Шевченку Шарова Т.М. розповіла студентам про його відкриття, про щорічні мовно-літературні конкурси імені Тараса Шевченка, які проводяться по всій Україні. Було акцентовано на тому, що пам'ятник зроблено в повний зріст. Він був відкритий в Мелітополі 22 травня 2011 року на центральній площі міста. Висота скульптури складає 2,2 метра. Поет зображений у русі, з книгою в руці. Пам'ятник виконаний зі світло-коричневого граніту з Токовського родовища Дніпропетровської області. Скульптура виконана коростишівським майстром Віталієм Рожиком. Постамент пам'ятника облицьований плитами полірованого червоного граніту.
Студенти задавали цікаві питання щодо життєтворчості Кобзаря, активно залучалися до читання напам’ять його художніх творів. Активними виявились такі студенти 3 курсу заочно-дистанційного відділення:
Гаман Яна – «Реве та стогне Дніпр широкий»;
Литвиненко Анна – «Лілея», «Сон «У всякого своя доля», «І золотої й дорогої…»;
Вітрук Віктор – «І мертвим, і живим…»;
Кисла Марина – «Заповіт».
Литвиненко Анна та Шупелик Вікторія поклали до пам’ятника квіти. Хомич Ольга та Пишна Ірина з великим задоволенням фотографували цей захід біля університету та пам’ятника Кобзарю.
Наприкінці лекції-подорожі студенти подякували доценту Шаровій Т.М. за цікаві факти з життя та творчості Кобзаря. Такі лекції дозволяють студентам виховувати патріотизм у душі та одночасно покращувати якість знань з історії української літератури.
|