07 квітня, четвертий день ІІ етапу програми «Студ-Бумеранг», студенти МДПУ ім. Богдана Хмельницького розпочали з візиту до Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Юрія Федьковича, де вони познайомилися з директором інституту, доктором біологічних наук, лауреатом премії О.В. Палладіна НАН України Марченком Михайлом Марковчем. Студенти ознайомились з кафедрами біохімії та біотехнології, молекулярної генетики та біотехнології, неорганічної хімії твердого тіла та нанодисперсних матеріалів органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв. Проводили різноманітні хімічні експерименти, працювали на новітньому обладнанні та спілкувалися з викладацьким складом ІБХБ. Справжньою родзинкою візиту було споглядання рідкісних видів осетра, котрого вирощують у штучних басейнах.
Наступним місцем, куди завітали студенти, став єдиний у світі Інститут термоелектрики НАН та МОН України. Екскурсію у виставковій залі проводив кандидат фізико-математичних наук Розвер Юрій Юрійович. Кількість винаходів та експериментальних установок вразило студентів своєю важливістю та складністю. Адже, на перший погляд, майже нікому не відомі ефекти Пельтьє та Зеєбека в недалекому майбутньому можуть стати вікном до безпаливного екологічно чистого майбутнього.
Восьмого квітня був останній день програми «Студ-Буменранг», який розпочався з відвідин ботанічного саду ЧНУ, де весняний розмай і колористика рослинного світу заворожувала не тільки жіночу половину делегації. Гуляючи оранжереями саду між тропічними рослинами, виникало відчуття, що студенти перебувають далеко за межами України.
Друга половина дня пройшла у пішому режимі – ознайомленні з архітектурою та площами міста. Маршрут, який містив огляд п’яти площ – Соборної, Центральної, Театральної, Філармонії та Турецької криниці, надав повне уявлення про історичний центр міської забудови. Також студенти завітали до серця Чернівців, яким є міська ратуша.
Якщо міська ратуша – cерце міста, то вулиця Ольги Кобилянської – його архітектурна і духовна “артерія”, де студенти мали змогу прогулятися «маленьким Віднем».
Враження студентів від міста й університету важко передати словами, це потрібно лише відчути і побачити!
|