6 березня 2018 року на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся семінар-тренінг «Формування культурологічної компетентності учнів в шкільному курсі географії» в рамках «Методичної майстерні вчителя Нової української школи», організатором якого виступив колектив кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства. Мета заходу – у контексті концепції Нової української школи забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентносного підходу у викладанні географічних дисциплін в школі. Учасниками стали 20 вчителів географії м. Мелітополя, з яких 6 – випускники нашого університету.
З вітальним словом і побажанням плідної співпраці до учасників звернулися декан природничо-географічного факультету, кандидат географічних наук, професор Донченко Л.М. та завідувач кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства, кандидат географічних наук, доцент Арсененко І.А.
Особливу зацікавленість викликала доповідь кандидата географічних наук, доцента Байтерякова О.З., під час якої він поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів. В ході доповіді було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М.Сергіїва «Яблуні в цвіту», К.Крижицького «Вечір на Україні», А.Куїнджі «Нива» та інші.
У другій частині доповіді Олег ЗУфарович на прикладі застосування картин В.Орловського, А.Куїнджі, К.Крижицького, М.Лугового, П.Парамонова ознайомив вчителів із методичними аспектами формування навичок орієнтування на місцевості.
Учасники семінару мали можливість не тільки насолодитись привабливістю українських мальовничих пейзажів, але й виявити їх глибокий географічний зміст і відчути гордість за надбання української культури і мистецтва.
Позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей учасники залишили в анкетах зворотного зв’язку. Зокрема, було узгоджено дату і тему наступного семінару, що буде присвячений практичним аспектам розвитку дитячо-юнацького туризму в школі.
|