Про подорож до Львова можна розповідати днями, щораз подумки повертатись до хвилюючих моментів перебування у легендарному місті, попри всі його сучасні проблеми. Студенти змогли не лише поглибити свої знання, а й переконатись у тому, якою багатою й різнобарвною є культура нашої країни. Львів від самого початку перебував на перехресті політичних і торгівельних інтересів більшості європейських країн, тому й сьогодні в ньому чути відгомін національних традицій, збережено архітектурні форми різних куточків Європи.
Нас зустрів залізничний вокзал, що нагадав про Австрію ХІХ ст., головна площа та дивовижні вулички середмістя додали польських, єврейських, німецьких та інших мотивів, у яких не розчиняється, а які єднає український колорит, соковита, ми б сказали, «смачна» українська мова, всюдисуща запашна кава, та особлива львівська атмосфера, той шарм, які ні з якими іншими не переплутаєш.
І студенти, й викладачі багато фотографували й фільмували. Тепер переглядаємо ці світлини, кадри, й думаємо про те, що багато з них могли б бути зроблені десь на території західної Європи, але це Україна, це наш Львів – коштовна перлина в короні найкрасивіших європейських міст. Ми привезли зі Львова великодню радість, любов до міста Лева і гордість за те, що толерантність і мультикультурність – не просто слова для більшості українців.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури В. Г. Зотова |