Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Новини університету Cтратегічні напрямки розвитку науково-дослідної роботи університету

Cтратегічні напрямки розвитку науково-дослідної роботи університету

30.08.2012

Проведення наукових досліджень та впровадження їх результатів у навчальний процес, відповідність змісту освіти сучасним досягненням науки у відповідній галузі знань, є однією із основних вимог до функціонування вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації.
Таким чином, пропонуються наступні стратегічні напрямки розвитку науково-дослідної роботи університету.

 

СТРАТЕГІЧНА МЕТА № 1. ПОКРАЩЕННЯ ПОКАЗНИКІВ СИСТЕМИ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ
Тактична мета № 1.1. Збільшення переліку спеціальностей внутрішньовузівської аспірантури.
Завдання № 1.1.1. Відкрити внутрішньовузівську аспірантуру зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
Завдання № 1.1.2. Відкрити внутрішньовузівську аспірантуру зі спеціальності 03.00.05 – ботаніка.
Завдання № 1.1.3. Відкрити внутрішньовузівську аспірантуру зі спеціальності 07.00.01 – історія України (07.00.02 - всесвітня історія).
Тактична мета № 1.2. Збільшення переліку спеціальностей внутрішньовузівської докторантури.
Завдання № 1.2.1. Відкрити внутрішньовузівську докторантуру зі спеціальності 09.00.01 - філософія освіти.
Завдання № 1.2.2. Відкрити внутрішньовузівську докторантуру зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
Тактична мета № 1.3. Підвищення показників ефективності внутрішньо вузівської аспірантури.
Завдання № 1.3.1. Посилити контроль за рекомендаціями кандидатур на навчання в аспірантуру та докторантуру з урахуванням наукових здобутків (наявність публікацій, експериментальних даних тощо) та з урахуванням потреб кафедр.
Завдання № 1.3.2. Посилити контроль за атестацією аспірантів. Проводити атестацію аспірантів на засіданнях факультетів із залученням провідних фахівців. Посилити персональну відповідальність наукових керівників та консультантів за якість підготовки кадрів вищої кваліфікації.
Тактична мета № 1.4. Підвищення ефективності діяльності спеціалізованої Вченої ради К 18.053.01
Завдання № 1.4.1. Розробити та провести заходи щодо підвищення рівня інформованості зацікавлених осіб (пошукувачів та їхніх наукових керівників, відділи аспірантури та спеціалізовані вчені ради вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації) про функціонування спецради на базі університету.
Завдання № 1.4.1. Відкрити спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

СТРАТЕГІЧНА МЕТА № 2. ЗБІЛЬШЕННЯ ОБСЯГІВ ФІНАНСУВАННЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ НАУКОВЦІВ УНІВЕРСИТЕТУ ЗА РАХУНОК ВИДАТКІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ

Тактична мета № 2.1 Участь науковців університету у дослідженнях, що виконуються в рамках Державної науково-технічної та соціальної програми «Наука в університетах» на 2012-2017р.р.
Завдання 2.1.1. Створити на базі університету Науково-навчальний центр «Біорізноманіття».
Завдання 2.1.2. Забезпечити участь ННЦ «Біорізноманіття» в конкурсі для визначення тематик при проведенні тендерної процедури закупівлі послуг за Державною програмою «Наука в університетах».
Тактична мета № 2.2. Збільшення обсягів фінансування фундаментальних та прикладних наукових проектів за рахунок видатків державного бюджету.
Завдання № 2.2.1.     Формувати комплексні наукові теми структурних підрозділів та кафедр університету шляхом об’єднання за галуззю знань.
Завдання № 2.2.2.     Координувати науково-дослідну роботу кафедр університету за ініціативними тематиками (конкурсний відбір, консультація, інформаційне забезпечення, контроль виконання).
Завдання № 2.2.3.     Збільшити кількість спільних наукових проектів, що виконуються науковими підрозділами та кафедрами університету з провідними установами Національної Академії наук та Національної Академії педагогічних наук.
Завдання № 2.2.4.    Розробити та поступово впровадити критерії розподілу видів діяльності викладачів в залежності від змісту та ефективності її наукової роботи.
Завдання № 2.2.5. Активно залучати наукові структурні підрозділи та кафедри університету до участі у конкурсі проектів, фінансування яких відбувається за кошти видатків державного бюджету.

СТРАТЕГІЧНА МЕТА № 3. ЗБІЛЬШЕННЯ ОБСЯГІВ ФІНАНСУВАННЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ЗА РАХУНОК ГОСПРОЗРАХУНКОВИХ ДОГОВОРІВ, ГРАНТІВ, ПРОГРАМ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ
Тактична мета № 3.1. Створення науково-дослідних структурних підрозділів, орієнтованих на використання ринкових економічних механізмів, інноваційну та впроваджувальну діяльність, фінансування яких проводять за рахунок госпрозрахункових договорів та грантів.
Завдання № 3.1.1. Проаналізувати діяльність наукових структурних підрозділів на предмет їх ефективної взаємодії з громадськістю, промисловістю та бізнесом в плані комерціалізації наукових та науково-технічних робіт.
Завдання № 3.1.2.Розробити механізми та створити умови для ефективної взаємодії наукових структурних підрозділів з громадськістю, промисловістю та бізнесом в плані комерціалізації наукових та науково-технічних робіт.
Тактична мета № 3.2. Залучення коштів міжнародних фондів, благодійних організацій та грантових програм.
Завдання № 3.2.1. Забезпечити участь науковців університету у виконанні проектів, що фінансуються міжнародними фондами та програмами, зокрема Сьомою рамковою програмою (7РП) ЄС з досліджень, програмою «Горизонт 2020» (87 740 мільйонів євро).
Завдання № 3.2.2. Активізувати співпрацю з регіональними консультаційними пунктами Сьомої рамкової програма (7 РП) ЄС з досліджень (найближчий в м. Запоріжжі).

СТРАТЕГІЧНА МЕТА № 4. АКТИВІЗАЦІЯ ПРЕЗЕНТАТИВНОСТІ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Тактична мета № 4.1. Збільшення частини публікацій науковців університету в міжнародних виданнях, що індексуються в наукометричних базах даних (Scоpus та Web of Science).
Завдання № 4.1.1. Забезпечити входження університету до Консорціуму вищих навчальних закладів України з метою отримання на вигідних умовах доступу до міжнародної наукометричної бази Scоpus.
Завдання № 4.1.2. Довести показник видавничої діяльності науково-дослідних структурних підрозділів (ННЦ «Біорізноманіття», наукові центри та лабораторії) як мінімум до 3 публікацій у виданнях, що індексуються в наукометричних базах даних (Scоpus та WebofScience) протягом календарного року.
Завдання № 4.1.3. Довести показник видавничої діяльності кафедр університету як мінімум до 1 публікації у виданнях, що індексуються в наукометричних базах даних (Scоpus та WebofScience) протягом навчального року.
Тактична мета № 4.2. Включення наукових видань університету в наукометричні бази даних (Scоpus та Web of Science).
Завдання № 4.2.1. Привести наукові видання університету (в першу чергу Збірник праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції «Бранта» і Біологічний вісник МДПУ ім. Б.Хмельницького) у відповідальність до вимог, що подані до кандидатів на включення до наукометричних баз даних.
Завдання № 4.2.2. Подати заявки та отримати позитивне рішення на включення наукових видань університету (в першу чергу Збірник праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції «Бранта» і Біологічний вісник МДПУ ім. Б.Хмельницького) до наукометричних баз даних.
Тактична мета № 4.3. Збільшення частки охоронних документів на наукові та науково-технічні розробки викладачів.
Завдання № 4.3.1. Активізувати роботу наукових структурних підрозділів, кафедр університету в напрямку одержання авторських свідоцтв на наукові та науково-технічні розробки.
Завдання № 4.3.2. Проаналізувати потенціал науковців університету в плані отримання патентів на винаходи та корисні моделі. Розробити механізми ефективності підготовки необхідних матеріалів для отримання патентів.
Тактична мета № 4.4. Підготовка інформаційно-рекламного матеріалу для популяризації наукової діяльності університету.
Завдання № 4.4.1. Створити рекламні відеоматеріали з презентацією основних напрямків науково-дослідної роботи університету.
Завдання № 4.4.2. Підготувати інформаційно-рекламний матеріал (буклети, проспекти, інформація на сайті, кафедрах) з презентацією напрямків наукової діяльності структурних підрозділів та кафедр університету.

СТРАТЕГІЧНА МЕТА № 5. АКТИВІЗАЦІЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ
Тактична мета № 5.1. Залучення творчої студентської молоді до виконання проектів, що фінансуються за рахунок видатків з держбюджету та госпдоговірних договорів і грантів.
Завдання № 5.1.1. Підвищити рівень інноваційної привабливості студентських наукових розробок при виконанні держбюджетних і госпдоговірних науково-дослідних робіт.
Завдання № 5.1.2. Запровадити постійний моніторинг грантових організацій-донорів з метою залучення позабюджетних інвестицій в наукові дослідження студентів.
Тактична мета № 5.2. Покращення результативності участі студентів в ІІ турі Всеукраїнських студентських олімпіад та ІІ етапі Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт із природничих, технічних та гуманітарних наук.
Завдання № 5.2.1. Здійснювати формування тематики наукових досліджень і розробок відповідно до Переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і розробок вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Завдання № 5.2.2. Розробити механізм активного залучення студентської молоді до участі у всеукраїнських олімпіадах та конкурсах наукових проектів, створити резерв учасників та наукових проектів.
Тактична мета № 5.3. Системна і послідовна діяльність студентських науково-дослідних лабораторій, студентських наукових гуртків.
Завдання № 5.3.1. Постійно залучати студентів університету до участі у роботі міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференцій.
Завдання № 5.3.2. Розробити механізм направлення студентів університету на стажування до інших вітчизняних та зарубіжних навчальних закладів.

СТРАТЕГІЧНА МЕТА № 6. АКТИВІЗАЦІЯ ВИДАВНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТУ
Тактична мета № 6.1. Виконання Державних вимог до акредитації вищого навчального закладу у напрямку видавничої діяльності.
Завдання № 6.1.1. Щорічно видавати підручники (навчальні посібники) з грифом МОНмолодьспорту України або монографії на рівні не менше ніж 5% загальної кількості штатних науково-педагогічних працівників університету.
Тактична мета № 6.2. Створення видавництва університету
Завдання № 6.2.1. Створити і забезпечити системне функціонування редакційно-видавничої ради університету.
Завдання № 6.2.2.Створити видавництво університету та сформувати його матеріально-технічну базу на основі державно-приватного партнерства.