19 червня 2015 року на базі Агробіологічного комплексу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відкрито Музей українського орнаменту кафедри української і зарубіжної літератури філологічного факультету.

Ідея створення Музею полягала в тому, щоб ознайомити викладачів, студентів, учнів шкіл з українським народним мистецтвом, адже нині є дуже актуальним питання етнічної та національної ідентифікації українського народу, його самобутності. А такі елементи, як рушники, писанки, мережанки, витинанки, оздоблені унікальними орнаментами, несуть у собі закодовану інформацію про зародження та становлення української культури та нації. Експонати музею, зібрані з різних куточків нашої країни,  допоможуть відвідувачам доторкнутися до історії, розкрити для себе нові факти у становленні нашої країни, красу духовно-ужиткового мистецтва України.

У Музеї українського орнаменту репрезентовано розмаїття і художню досконалість узорів у вишивках різних регіонів нашої країни, яскраво показаний розквіт мистецтва народного орнаменту, благотворний вплив єднання національної культури. В експозиціях подано короткий огляд розвитку мистецтва національної вишивки, розкрито мотиви народного орнаменту, представлено своєрідні виставки рушників, серветок, мережок, керамічних виробів, витинанок, писанок, фіранкових мережанок з Київщини,  Хмельницької області, Полтавщини, Львівської області, Буковини, Закарпаття, Нижньої Наддніпрянщини, облаштовано тематичну експозицію, присвячену Великоднім розписам, є куточок з дитячою орнаментовкою.

За час існування музею в ньому побувало багато відвідувачів (учнів шкіл міста і району, студентів, слухачів Малої академії наук, вихованців Палацу дитячої та юнацької творчості, учителів, викладачів), про що свідчать схвальні записи і побажання у Книзі відгуків.

Завідувач Музею – доцент кафедри української і зарубіжної літератури Атрошенко Ганна Іванівна.