УВАГА!

Приймаються заявки на літній відпочинок (ДО 12 ЛЮТОГО), оздоровлення дітей (ДО 23 ЛЮТОГО) та санаторно-курортне лікування.

Дитячі оздоровчі центри: Северянин, Чайка, Смена.

База відпочинку Эллада.

Эллада цены,2022

Важливі цифри 2022 Про деякі зміни в законодавчих актах Збірник

 

ДО УВАГИ ПРОФСПІЛЧАН

Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України інформує, що за наслідками нашої спільної роботи щодо захисту прав здобувачів освіти на отримання академічних стипендій та не допущення скорочення відсотка кількості стипендіатів, 26 січня на засіданні Уряду була прийнята Постанова КМУ від 26 січня 2022р. № 46 «Про внесення зміни до пункту 13 Порядку призначення і виплати стипендій» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 “Питання стипендіального забезпечення” (Офіційний вісник України, 2004 р., № 28, ст. 1871; 2017 р., № 4, ст. 151; 2021 р., № 72, ст. 4550, № 96, ст. 6183), якою КІЛЬКІСТЬ СТИПЕНДІАТІВ встановлена в діапазоні від 40 до 45% фактичної кількості студентів денної форми здобуття освіти, які навчаються за державними (регіональними) замовленнями та застосовується з 1 січня 2022 року.

Звертаємо також увагу, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 р. № 933 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 і від 28 грудня 2016 р. № 1047» Кабінетом Міністрів України змінено розміри стипендій у державних та комунальних закладах освіти. Дана постанова набрала чинності з 1 січня 2022 року.


Правова аргументація  щодо  відсторонення  працівників закладів  освіти  від  роботи

ПРАВОВА АРГУМЕНТАЦІЯ щодо відсторонення працівників закладів освіти від роботи (ДЕТАЛЬНІШЕ…)


«Нові можливості для студентських профкомів»

20 травня 2021 року, у Всесвітній день вишиванки відбувся онлайн-семінар голів студентських профспілкових організацій за темою «Нові можливості для студентських профкомів». Захід зібрав майже сто ініціативних, креативних молодих лідерів студентських профкомів із усієї України, серед яких були і представники Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Участь у роботі заходу взяли керівництво Профспілки – Голова Георгій Труханов, заступники Сергій Романюк та Ольга Чабанюк, заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, директор держустанови «Всеукраїнський молодіжний центр» Євген Бондаренко, Катерина Жданова, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні, голови та заступники голів студентських профкомів та територіальних організацій Профспілки.

Мета онлайн-семінару – надати студентським профспілковим комітетам та їх членам широкий спектр інструментів для повноцінної партнерської участі у формуванні та реалізації молодіжної політики; створити законодавчі підстави для участі та реалізації грантових проектів.

Відкриваючи роботу заходу Голова Профспілки Георгій Труханов поінформував, що кількість студентства у лавах Профспілки на сьогодні понад 390 тисяч, що становить майже 30% від усієї чисельності членів найбільшої освітянської організації.

Спілкуючись з молоддю він підкреслив, що проблеми студентів завжди у полі зору Профспілки і спільно з обласними організаціями, Радою осіб, які навчаються, намагаються на найвищому рівні контролювати та впливати на вирішення питань, що стосуються стипендій, захисту соціально-незахищених категорій студентів, гуртожитків, першого робочого місця тощо, закріплюючи це у новій Галузевій угоді, законодавчих документах тощо.

З настановою використовувати усі можливості для реалізації своїх амбітних планів звернувся до учасників заходу заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

Про основні завдання онлайн-семінару розповіла модераторка заходу – заступниця Голови Профспілки, голова Ради осіб, які навчаються, Ольга Чабанюк.

Заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко розповіла онлайн-зібранню про пріоритети молодіжної політики Україні та практичні інструменти для їх успішного втілення у життя. Вона зазначила, що Профспілка освітян завжди наполегливо відстоює позиції молоді та спільних обговореннях законодавчих документів, стратегій і подякувала за роботу.

З молоддю потрібно взаємодіяти – з таким лейтмотивом продовжив роботу онлайн-семінару Євген Бондаренко – директор держустанови «Всеукраїнський молодіжний центр». Його доповідь мала дві частини і висвітлювала два важливих питання – розвиток молодіжної інфраструктури в Україні та основи фандрейзингу, де спікер детально зупинився на покроковій інструкції з організації та реалізації успішних проектів із залученням донорських коштів.

Про можливості нової Програми ЄС Еразмус+ на 2021-2027 роки для молоді та молодіжних організацій у своїй презентації висвітлила Катерина Жданова – менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні.

У свою чергу учасники заходу зазначали, що студентам важливо відчувати підтримку на найвищому рівні і працювати разом для якісних змін. 


Українські профспілки інформують!


Лист, підготовлений Комітетом Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України стосовно оплати лікарняних
з 30 червня 2021 року


Навчання студентського профспілкового активу в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького

Динамічні зміни, що відбуваються у всіх сферах суспільного життя нашої держави, вимагають від профспілок оперативного реагування та підвищення ефективності роботи, яка певною мірою залежить від налагодженості та чіткості організаційної роботи.

Призначення і функції сучасних профспілок змінилися, але основна їхня місія – соціально-економічний захист спілчан – залишилася незмінною.

В діяльності профспілок закладів вищої освіти існує проблема в тому, що багато хто зі здобувачів, навіть не здогадуються про масштаби роботи профспілок і, врешті-решт, не бачать перспектив свого членства у профспілці. Профорганізатори академічних груп, як і всі голови профспілкових ланок різного рівня, повинні займатися донесенням інформації до студентства, а головне – робити це цікаво і змістовно, щоб достукатися до кожного і допомогти зрозуміти значимість профспілкової роботи.

Саме з цією метою, двічі на навчальний рік, у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького традиційно проводяться навчання студентського профспілкового активу. Ця робота проводиться не перший рік і є системною. Завдяки соціальному партнерству і соціальному діалогу між адміністрацією і профспілковим комітетом університету ми можемо з упевненістю казати про ефективність і якість такої роботи.

Так, 8 квітня 2021 року в змішаному режимі (ofline та online) було проведено навчання студентського профспілкового активу «Організація та здійснення роботи з питань соціально-економічного захисту здобувачів вищої освіти університету». В семінарі взяли участь студентські профорганізатори академічних груп.

Відкрила роботу семінару і виступила з привітальним словом голова профспілкової організації університету к.пед.н., доц. Дюжикова Т.М. Вона зауважила, що Профспілкове навчання є стратегічним і пріоритетним напрямом статутної діяльності; сприяє підвищенню освітнього рівня профактиву; організує та координує роботу студентських профбюро; надає можливості навчання основам профспілкової діяльності.

Під час роботи семінару було розглянуто низку важливих питань, серед яких:

  • обговорення нової редакції Статуту Профспілки працівників освіти і науки України
  • робота профспілкових лідерів в умовах карантинних обмежень
  • мотивація членства у профспілці
  • розвиток вищої освіти України в умовах дистанційного навчання.

В роботі семінару взяли участь:

  • заступник голови профспілкового комітету по роботі за студентами Муртазієв Ернест Гафарович
  • головний бухгалтер університету Розумейко Людмила Сергіївна.

Для студентів були підготовлені роздаткові матеріали, а саме: буклети, календарі, мотиваційні листівки тощо. Жваве обговорення викликали питання фінансових та податкових обмежень в організації екскурсійних поїздок здобувачів, турів вихідного дня, забезпечення діяльності творчих колективів і спортивних секцій тощо.

Учасники семінару підготували звернення до студентів – членів первинної профспілкової організації, головна теза якого – це необхідність нарощування членства у профспілці шляхом активізації його мотивації та вдосконалення внутрішньоспілкової роботи.

 

База відпочинку «ТАВРИДА»

Вартість путівок на 2021 рік

МІСЯЦЬ ВАРТІСТЬ З ВИДОМ НА МОРЕ ВАРТІСТЬ З ВИДОМ НА ТЕРИТОРІЮ
Січень-лютий 550 грн 530 грн
Березень 590 грн 570 грн
Квітень 625 грн 605 грн
Травень 665 грн 645 грн
Червень-серпень 750 грн 750 грн

Обов’язково для ознайомлення при отриманні путівки !

Заїзд та виїзд в строго вказаний в путівці час. При собі мати путівку і документ, що засвідчує особу (паспорт, свідоцтво про народження для дітей), а також їх копії.

Перенесення дати заїзду можливо в певних випадках і за попереднім погодженням з адміністрацією.

Передавати путівку іншій особі забороняється.

Діти до 3-х років поселяються з батьками без путівки (без надання місця в номері і їдальні).

Діти від 3-х років поселяються при наявності путівки або заздалегідь заброньованого спального місця. В інших випадках адміністрація залишає за собою право відмовити в поселенні.

Прохання для дітей надавати копію довідки про щеплення  (за наявності).

Забороняється видача путівок для проживання в одному номері представників різної статі, якщо тільки вони не є членами однієї сім’ї.

Використовувати особисті побутові прилади в номері категорично забороняється.


Українські профспілки інформують!


У зв’язку з тим що законопрект “Про працю” №2708 знову поданий до Парламенту треба дозбирати підписи до петиції проти цього Закону. Залишилось зробити всього 165 підписів і 18 днів, щоб ця петиція була розглянута


12 березня 2020 року в стінах МДПУ імені Б. Хмельницького відбулася звітно-виборна конференція Первинної профспілкової організації університету (ДОКЛАДНІШЕ)

ДО УВАГИ СПІЛЧАН!

На сайті Верховної Ради України в розділі “Електронна петиція” 14 січня зареєстровано петицію під назвою: ” Прошу не бачити законопроект “Про працю ” N2708». Він порушує мої конституційні права, позбавляє соціальних гарантій”.

Кожен з нас повинен проголосувати проти прийняття антисоціального закону, який порушує не тільки права працівників, а й національне законодавство та міжнародні зобов’язання України!

Адреса петиції:

https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/7274?fbclid=IwAR0HnFiGO_D4QGtoH0aOOYGhW0oPY4khdtWDicnACFJK6zn6u8d4MPW_f9g

Щоб запит був прийнятим, необхідно набрати не менше 25 тисяч.

 Просимо вас зареєструватися на сайті Верховної ради та підписатися під петицією.


 

 

Опитування щодо підтримки запропонованих заходів подальших дій ФПУ її членських організацій з метою досягнення виконання Вимог учасників Всеукраїнської профспілкової акції протесту (17.10.2018)


Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні 20 вересня прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.

Акція пройде у два етапи:

Перший – попереджувальний етап – 9 жовтня 2018 року – у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях: у першій половині дня у трудових колективах, а в другій – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий заключний етап – 17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві.

Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Основні вимоги профспілок:

  • за підвищення рівня зарплат і пенсій;
  • проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;
  • врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;
  • проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

Профспілка працівників освіти і науки України приєднується до протестних дій і додає свої вимоги до влади. (ДОКЛАДНІШЕ)

Профспілки наполягають на підвищенні зарплат педагогів

Міністерство освіти підтримує Профспілку щодо підвищення зарплат освітянам

 


Постанова бюро президії ЦК Профспілки Про вимоги Профспілки працівників освіти і науки України

Постанова президії Федерації профспілок України Про солідарні протестні дії ФПУ та її організацій у зв’язку з наступом на права людини праці

ВИМОГИ Профспілки працівників освіти і науки України


 


 

СТИПЕНДИЯ ИМ. ГРИГОРА ГРАДЕВА: НАЧАЛО ПРИЕМА ЗАЯВОК НА 2018 ГОД 1ноября 2017 года

В память от Григоре Градеве и в продолжении его деятельности, ЕКП и МКП учреждают стипендию для продвижения научной деятельности в поддержку прав и достоинства трудящихся в Европе в обстоятельствах масштабной трансформации и сложных экономических условиях. Григор Градев сделал большой вклад в укрепление потенциала европейских профсоюзов, в частности в странах, находящихся в переходном периоде от плановой к рыночной экономике, в продвижение интересов трудящихся в трудных процессах реформирования, и в сотрудничество и совместные действия профсоюзов из разных частей Европы. Григор Градев делал это через политическую работу, но также и в значительной степени через интеллектуальное переосмысление.

Мы приглашаем молодых исследователей, специализирующихся на трудовых отношениях, к подаче заявок на получение трехмесячной стипендии в Европейском профсоюзном институте в Брюсселе. Кандидаты должны соответствовать следующим критериям:

* Быть моложе 35 лет;

* Иметь публикации в сфере производственных отношений, в частности по экономикам стран переходного периода;

* Говорить и писать на английском;
* Иметь конкретный исследовательский проект с фокусом на Центральной и Восточной Европе, странах Кавказа или Средней Азии, который будет раскрывать темы улучшения реализации прав трудящихся и их достоинства (например, коллективные переговоры, охрана труда, права на информацию и консультирование, и т.д.

Заинтересованные кандидаты должны подать заявки со своим резюме, мотивационным письмом и ссылками на последние публикации (три ) до конца 2017 года (срок 31 декабря до полуночи) по адресу  skasiers@etui.org с копией petra.winkler@ituc-csi.org. Отборочная комиссия примет решение на основе полученных документов в январе 2018 года.

Стипендиату будет предоставлен научный руководитель для реализации исследовательского проекта, возможность представить исследование более широкой аудитории в Брюсселе и на соответствующих тематике проекта мероприятиях, таких как профсоюзные и академические конференции. Результаты исследования будут опубликованы ЕПИ. Стипендиату будет предоставлена возможность проезда в Брюссель и обратно по окончанию срока стипендии, проживания в течение трехмесячного пребывания в Брюсселе, ежемесячное пособие и оборудованный офис с доступом к необходимым ресурсам. Более того, будут покрыты затраты на посещение соответствующего мероприятия с целью презентации исследования, затраты на публикацию в ЕПИ.

 


 

Стартувала обласна профспілкова акція

2017 рік Федерацією профспілок України оголошено Роком первинної профспілкової організації.

За рішенням розширеного засідання президії комітету ЗОО ППОНУ від 28 лютого 2017 року ( постанова №П-15-1 ) в березні-квітні проводиться обласна профспілкова акція «Ти потрібен Профспілці, Профспілка потрібна тобі».

До цього заходу штатними працівниками обкому Профспілки укладено і розміщено на сайті (pon.zp.ua) тематичний інформаційно-методичний збірник №62 «Підсумки діяльності Профспілки працівників освіти і науки України та Запорізької обласної організації в 2016 році».

Обласна профспілкова акція стартувала 10 березня і продовжиться до кінця квітня. Сподіваємось на Вашу активну, не байдужу позицію і участь в ній.

 


Звіт голови Первинної профспілкової організації Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького про виконання умов Колективного договору за 2016 рік


Статті і документи до них стосовно питання пропозицій про відміни стипендій

Тотальний наступ держави на права студентської молоді

Стипендіальне забезпечення

ЛИСТ народним депутатам

ЛИСТ до ЦК ППОНУ

ЛИСТ до Міністерства фінансів

ЛИСТ  до МОНУ

РЕКОМЕНДАЦІЇ МОНУ

 


Надсилаємо листа до Президента України з питань сплати комунальних послуг. та до ФПУ. Аналогічного листа було надіслано до Кабінету Міністрів України. Також у листах до ФПУ та ЦК Профспілки з даного питання потребували вжити відповідні заходи, а в разі не скасування відповідних нормативних документів урядом, потребували здійснити роботи по проведенню всеукраїнської акції протесту. Прошу ознайомити первинки з декстом звернення та зажадати від них надіслати листи ідповідного змісту. Районні, міські організації Профспілки, ППО ВНЗ також повинні надіслати листи з даного приводу.

 


Студенти України провели попереджувальну акцію протесту

 

7 квітня 2016 року у місті Києві відбулася попереджувальна студентська акція протесту. В даній акції близько тисячі студентів з різних куточків України звернулися до влади із закликом припинити наступ на їх соціально-економічні права, гарантовані законодавством. Запорізьку область представляла делегація з м. Бердянська (БДПУ), м. Запоріжжя (ЗНТУ) і м. Мелітополя (МДПУ). Наш університет представляли голова профбюро аспірантів і докторантів Муртазієв Ернест, члени студентського профспілкового активу Дуриба Костянтин, Довгий Ілля, Петровський Віталій.

 


Законопроект №3474: пряме втручання у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій

 

7 квітня 2016 року в конференц-залі Верховної Ради України відбувся круглий стіл з питання доцільності прийняття законопроекту №3474«Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)». Ініціатором виступила Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України.

До участі в заході були запрошені народні депутати України, студентські лідери, очільники студентських профспілкових організацій, експерти, представники адміністрацій ВНЗ та громадських організацій.

Законодавча ініціатива за номером 3474 викликала чималий суспільний резонанс, адже це фактично втручання у діяльність студентських профспілкових організацій, та ще й звуження прав осіб, які навчаються, на участь у самих професійних спілках.


“Стрес на робочому місці: колективний виклик” – Всесвітній День охорони праці

 

 

Щороку 28 квітня, з метою сприяння попередженню нещасних випадків і захворювань на робочому місці в усьому світі, Міжнародна організація праці відзначає Всесвітній день охорони праці.

В усіх регіонах світу уряди, профспілки, організації роботодавців та спеціалісти-практики у сфері охорони праці організовують заходи з відзначення Дня охорони праці.

«Стрес на робочому місці: колективний виклик» – такий девіз Всесвітнього Дня охорони праці у 2016 році.

Міжнародна організація здоров’я (World Health Organisation) відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров’я людини у XXI  столітті. Проблема стресу існує в багатьох країнах.

За інформацією страхової компанії St.Paul Fire and Marine Insurance Co,  проблеми на роботі викликають захворювання частіше, ніж будь-які інші стресові фактори, такі як фінансові або сімейні проблеми.


Лист Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення щодо відновлення санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.