Семінар-тренінг за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»21-22 листопада 2019 р. на базі КЗ «Харківська гімназія № 169 Харківської міської ради Харківської області» (м.Харків) старший викладач кафедри початкової освіти Чорна В.В. взяла участь у семінарі-тренінгу «Нова українська школа: реалізація компетентнісного підходу в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти-учасників всеукраїнського експерименту за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

Мета семінару: теоретична та методична підготовка методистів, учителів початкової школи до роботи з учителями 1-4 класів, що працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

У ході семінару було відвідано лекції, презентаційні уроки, майстер-класи та круглі столи для практикуючих вчителів та методистів.

Інформацію підготувала ст. викладач кафедри початкової освіти Чорна В.В.


Нарада для директорів закладів середньої освіти…9 жовтня 2019 р. на базі Ліцею № 19 (м. Мелітополь) відбулася обласна інформаційно-методична нарада для директорів та їх заступників ЗСО з питань впровадження НПП «Інтелект України» в умовах реалізації Концепції Нової Української школи.

На нараді виступили доктор педагогічних наук, професор Москальова Л. Ю., яка з присутніми обговорила циклограму роботи проекту «Інтелект України» у Запорізькій області, перспективи його подальшого розвитку, особливості організації підготовки кадрів середньої ланки освіти для реалізації проекту.Нарада для директорів закладів середньої освіти…

Поділилась своїми практичними наробками щодо реалізації НПП «Інтелект України» у середній ланці заступник директора Бердянської гімназії № 1 «Надія» (м. Бердянськ) Володько О. М. Вона розповіла про перспективи та труднощі, які мали колектив гімназії та запросила до активної співпраці.

На нараді також виступила канд. пед. наук, ст. викл. кафедри початкової освіти МДПУ ім. Б. Хмельницького, яка торкнулась питання підготовки викладачів-тренерів та тренерів педагогів для проведення сертифікаційних заходів та курсів.

Нарада для директорів ЗСО та їх заступників була актуальною, про що свідчила велика кількість питань, що були задані під час неформального спілкування.

Підготувала: ст. викл. Чорна В. В.


Науково-педагогічний проект «Інтелект України» готує нових вчителівЗ 6 по 9 червня на базі ліцею № 19 м. Мелітополя відбулися курси підготовки вчителів початкових класів «Науково-педагогічний проект «Інтелект України»: методологія, теорія, практика».

Метою курсів була теоретико-методологічна та методична підготовка вчителів початкової школи до роботи в проектних класах НПП «Інтелект України» на 2019–2020 н.р.

Учасниками курсів були: члени науково-методичної ради проекту «Інтелект України», науковці ДУ «Інститут охорони дітей шкільного віку та підлітків НАМН України» (м. Харків), МДПУ імені Б.Хмельницького (проректор з наукової роботи, д-р пед. наук, проф. Москальова Л.Ю., ст. викл. кафедри початкової освіти, канд. пед. наук Чорна В.В.).

Для вчителів м.Мелітополя та Запорізької обл. курси розпочалися із вступного слова «Впровадження НПП «Інтелект України» в освітній простір м. Мелітополя на базі ліцею № 19» директора ММРЗО № 19 м. Мелітополя Мельник С.В. та д-ра пед. наук, проф. Москальової Л.Ю.

Курси також передбачали лекційні (оглядові лекції провели канд. псих. наук, провідний психолог проекту Щербакова О.О.; керівник групи медико-психологічного супроводу проекту, д-р медичних наук, проф. Даниленко Г.М., канд. пед. наук Чорна В.В.) та практичні заняття (практичні заняття провели вчителі вищої категорії Шпіт Т.В., Бобровська С.В. та за сприяння вчителя ліцею № 19 м. Мелітополь Бондарчук Т.І.) , під час яких слухачі курсів отримували теоретичні знання та необхідні професійні компетентності, що є важливою умовою для організації навчального процесу у проектних класах.

Протягом занять у аудиторії панувала робоча, творча та емоційнонасичена атмосфера, що сприяла кращим результатам навчання.

Курси закінчилися написанням залікової роботи та урочистим врученням сертифікатів.

Інформацію підготувала ст. викл. Чорна В.В.


Анкета для учасників курсів підготовки вчителів початкових класів за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» (зареєструватись)
Не те, що трапляється з людиною робить її великою (значущою), а те, що вона сама робить із собою та оточенням…

І. Д. Бех

21 сепрня 2018 р. на базі Бердянської гімназі № 1 «Надія» відбувся науково-практичний семінар «Початкова освіта науково-педагогічного проекту «Інтелект України» в умовах реалізації Концепції нової української мови» для вчителів початкових класів, які у 2018-2019 н.р. будуть працювати у 1–4 класах науково-педагогічного проекту «Інтелект України» та заступників директорів закладів загальної середньої освіти Запорізької області.

Мета семінару – теоретична, методична і практична підготовка вчителів початкової школи в класах науково-практичного проекту «Інтелект України».

З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор Бердянської гімназії № 1 «Надія» Сергієнко В. П. та завідувач методичного кабінету міського відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Скиртач Н. В. У ході семінару вчителі отримали теоретичну інформацію, що стосувалася нормативно-правової та теоретичної бази науково-педагогічного проекту «Інтелект України» (проректор з наукової роботи МДПУ ім. Б. Хмельницького, д-р пед. наук, проф. Москальова Л. Ю.; психолог науково-педагогічного проекту «Інтелект України», ст. наук. співроб. ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей шкільного віку та підлітків НАМН України», канд псих. наук Щербакова О. О., ст. викл. кафедри початкової освіти МДПУ ім. Б. Хмельницького Чорна В. В.). У рамках семінару також було проведено серію майстер-класів практикуючими вчителями, що вже не перший рік працюють у науково-педагогічному проекті «Інтелект України» – вчитель вищої категорії гімназії № 169 (м. Харків) Шпіт Т. В., вчитель початкових класів Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія» Котенко Н. П. (м. Запоріжжя), методисти, учителі початкових класів бердянської гімназії № 1 «Надія» Володько О. М., Власенко І. В., Войник Т. А., Бельчева Н. Л. (м. Бердянськ).

Семінар був актуальним, про що свідчила велика кількість питань, що задавали вчителі коучам під час неформального спілкування.