Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Новини університету Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»

Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»

07.12.2017

1-2 грудня 2017 року в Києві у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!», на якому понад 200 учасників з усієї України підвели підсумки роботи за рік з виконання Указів Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері» та впровадження і поширення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах України.

У Форумі від Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького участь прийняла куратор з національно-патріотичного виховання, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Полякова Лариса Іванівна.

Учасників зібрання привітали заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова правління Центру національного відродження Тарас Гребеняк та народний депутат України Микола Величкович, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Урочисту частину завершила презентація Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».

На пленарному засіданні Лариса Іванівна зробила доповідь на тему «Взаємодія Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького з органами державної влади регіону в сфері національно-патріотичного виховання».

Також учасники форуму розглянули питання сучасного змісту та технологій, розвитку науково-теоретичних і методичних основ національно-патріотичного виховання. Ними було відзначено, що під час активізації процесу впровадження та поширення всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») на всіх рівнях: міському, районному, обласному, всеукраїнському та реалізації різних заходів патріотичного спрямування за участю молоді виявився дуже великий попит на фахівців з національно-патріотичного виховання, зокрема, для проведення літніх оздоровчо-відпочинкових таборів та гурткової роботи в школах.

Враховуючи виховний потенціал педагогічних вишів та коледжів, інститутів післядипломної педагогічної освіти, організатори запросили до участі представників цих закладів, установ та організацій з метою об’єднати їх зусилля та налагодити ефективну співпрацю з відповідними громадськими організаціями у напрямку підготовки виховників, впорядників для гурткової роботи протягом навчального року та під час літніх таборувань.

Особливе місце на форумі було присвячено питанню формування національної самосвідомості та ідентичності через сприяння реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження української історичної пам’яті. Відомі історики та громадсько-політичні діячі Володимир В’ятрович, Юрій Сиротюк, Павло Гай-Нижник у своїх доповідях наголосили, що втрата української державності завжди була пов’язана через програш у війні за «мізки» українців. І тільки наявність та діяльність провідної верстви, що осягнула необхідність українцям мати власну державу, сприяла збереженню життя та гідності української нації. Тому сприяння процесу відновлення українських еліт, появі провідників української нації є важливим завданням всіх українців і, насамперед, тих, які посвятили себе роботі з молоддю.

Роботу наступного дня учасники форуму розпочали у складі цільових фокус-груп в секційному форматі в 11 секціях, модераторами яких були науковці Українського інституту національної пам’яті, Інституту проблем виховання, Інституту модернізації змісту освіти, Інституту українознавства, Центру національного відродження і фахівці різних напрямів патріотично-виховної роботи, зокрема представники Головного штабу гри «Сокіл» («Джура»), організатори гри «Паросток».

Завершився форум обговоренням пропозицій, напрацьованих в секціях та виробленням спільної резолюції форуму, в якій озвучено рекомендації органам влади, звернення до громадськості та завдання самим учасникам до наступного форуму.