Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Новини університету Науково-методичний семінар для вчителів біології та екології шкіл Мелітопольського району

Науково-методичний семінар для вчителів біології та екології шкіл Мелітопольського району

20.04.2017

20 квітня 2017 року на хіміко-біологічному факультеті МДПУ ім. Б. Хмельницького відбувся науково-методичний семінар на тему «Актуальні питання біології у науково-педагогічній діяльності з учнівською молоддю», в якому взяли участь 25 вчителів біології й екології Мелітопольського району.

Завідувач кафедри екології й зоології, доктор біологічних наук, професор Кошелев Олександр Іванович ознайомив присутніх з екологічними проблемами м. Мелітополь і Мелітопольського району, до яких відносять забруднення питної води та ґрунтів, вирубку лісових насаджень, обміління малих річок на прикладі річки Молочної, весняні пожежі, наслідки вибухів бойових запасів у Ново-Богданівці (станція Федорівка) та інше.

На перший план виходить екологічне виховання школярів і просвітницька робота серед дорослого населення, а саме: формування нового екологічного мислення, яке передбачає, що людина не може жити поза межами планети; людина – такий же біологічний вид, як і всі інші види; йде глобальне антропогенне забруднення планети Земля, що ставить людину під загрозу вимирання; слід думати глобально, а діяти – локально; йде коадаптація людства і біосфери; людина стає глобальною деструктивною силою на планеті.

Під час спілкування було розглянуто шляхи вирішення певних екологічних проблем м. Мелітополь і Мелітопольського району.

Професор Кошелев О.І. розкрив учителям специфіку наукових досліджень, які проводять науково-педагогічні працівники кафедри екології та зоології і студенти, що виконують дипломні дослідження.

Старшим викладачем кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Бреном Олександром Геннадійовичем представлено доповідь з теми «Пріоритетні напрямки науково-дослідницької роботи з учнівською молоддю», в якій докладно розкриті ймовірні труднощі під час проведення наукового експерименту зі школярами та шляхи їх подолання. Надано зразки наукових учнівських робіт для участі в конкурсах та проектах. Зроблено акцент на підготовку учнів під час виконання наукових робіт в умовах сучасної школи та шляхи пошуку пріоритетних напрямів у науково-дослідницькій роботі зі школярами. Запропоновано план-схему до обрання релевантних тем і відповідних методів учнівських досліджень.

Старший викладач кафедри екології та зоології Копилова Тетяна Валеріївна під час виступу на тему «Методика розв’язання генетичних задач» зазначила, що успішне засвоєння школярами основних закономірностей генетики неможливе без вміння розв’язувати генетичні задачі, які сприяють поглибленню знань і дають певну можливість для їх самоконтролю, навела приклади розв’язування задач з теми «Спадкова мінливість». Було продемонстровано розв’язування задач на генні, хромосомні та геномні мутації. Під час розв’язування задач з мутаційної мінливості викладач звернула увагу вчителів на зміни у структурі поліпептидного ланцюга, який кодується ділянкою ДНК у нормі та після втрати кількох нуклеотидів, продемонстрував, як відбуваються процеси кон’югації мутантних хромосом у разі делеції, дуплікації та інверсії, навів приклади генних та хромосомних хвороб людини.

З інтересом і зацікавленістю вчителі шкіл Мелітопольського району відвідали екскурсії в зоологічному і ботанічному музеї.

Вчителі біології та екології шкіл Мелітопольського району й адміністрація Мелітопольського району висловили щиру подяку декану хіміко-біологічного факультету, доценту Хромишеву Віталію Олександровичу за участь в організації та проведенні заходу в стінах МДПУ ім. Б. Хмельницького.

Інформацію підготувала: голова навчально-методичної комісії
хіміко-біологічного факультету, доцент Логвіна-Бик Т.А.