Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Абітурієнтам Наш університет - Ваш пріоритет

Наш університет - Ваш пріоритет

10.07.2015

 


Шановні абітурієнти!

Освічена людина користувалася великою повагою в усі часи, та сьогодні наша держава робить акцент на якісно новій підготовці молодих фахівців. Ми прагнемо кожному, хто обрав наш університет, дати такий багаж теоретичних і практичних знань, який допоміг би їм досягти гідних професійних успіхів та впевнено орієнтуватися у житті.

У своїй діяльності ми дотримуємося принципу поєднання класичної освіти та сучасних інформаційних технологій. Впровадження інновацій у навчальний процес, науково-дослідницьку роботу, розвиток дистанційного навчання поряд зі знанням класичних основ наук дозволяє випускникам нашого університету успішно адаптуватися до вимог, які висуває сьогоднішнє життя.

Сподіваємось, що, обравши МДПУ імені Богдана Хмельницького, ви зробите вірний крок. Адже наш університет багато що може запропонувати вам, а ваше завдання - взяти для себе максимум.

Навчайтеся терпінню, наполегливості, а головне - вмінню здобувати знання, намагайтеся реалізувати себе. Ваша доля у ваших руках!

Ректор МДПУ
імені Богдана Хмельницького
професор В. В. Молодиченко.

 


Мелітопольський державний педагогічний університет

імені Богдана Хмельницького - науковий, культурний та освітній центр південного сходу України

Історія університету розпочинається з 1923 року, коли вищі педагогічні курси здійснили перший випуск учителів. У 1930 році в Мелітополі був заснований інститут соціального виховання, через три роки він став педагогічним інститутом, а у 2000 році навчальний заклад одержав статус університету.

На сьогодні загальна кількість спеціальностей університету сягнула 20. У структурі університету функціонують: Навчально-науковий інститут соціально-педагогічної та художньої освіти, 4 факультети. На 30 кафедрах університету, з них 28 випускові, працює 359 викладачів, у їх числі - 37 докторів наук, професорів, 192 кандидата наук, доцента.

За роки існування університет підготував близько 40 тисяч учителів, які успішно працюють як в Україні, так і поза її межами.
Університет має розвинені матеріально-технічну та соціально-побутову бази: сім навчальних корпусів, дванадцять комп’ютерних класів, бібліотеку, три спортивні зали, їдальню, санаторій-профілакторій, два дев’ятиповерхових студентських гуртожитки, містечко викладачів, агробіологічний комплекс, бази відпочинку на узбережжі Азовського моря і Молочного лиману. При університеті працює кабінет естетичного виховання.

Основними напрямками соціальної підтримки студентів університету є медичне обслуговування, лікування та оздоровлення, підтримка пільгових категорій студентів, матеріальна допомога. Університетська молодь забезпечена місцями в гуртожитках, де створено всі умови для навчання та відпочинку.

У 2008 році університету було присвоєно почесне ім’я Богдана Хмельницького. Цього ж року Державною акредитаційною комісією Міністерства освіти і науки України було затверджено IV рівень акредитації університету.

Впродовж останніх років МДПУ імені Б. Хмельницького ініціював проведення багатьох міжнародних наукових конференцій, фестивалів та конкурсів. Оркестр народних інструментів, духовий оркестр, жіноча і мішана хорові капели пишаються званням народних.

З 2006 року університет бере участь у щорічних профільних виставках, що проходять під патронатом МОН та АПН України «Інноватика в освіті України» та «Сучасна освіта в Україні» (м. Київ). У 2007 році університет отримав почесне звання «Лідер сучасної освіти», у 2009 році - був нагороджений бронзовою медаллю виставки «Сучасна освіта в Україні» у номінації «Інноватика у вищій освіті» і дипломом «За високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-вихованого процесу», а в 2010 році - золотою медаллю виставки «Сучасна освіта в Україні». В 2011 році делегація університету прийняла участь у II Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади - 2011», де університет був нагороджений дипломом «За високі показники у рейтинговому виставковому конкурсі (напрям — Наукова діяльність і підготовка науково-педагогічних кадрів» та почесною відзнакою «За досягнення в науковій діяльності». За результатами вивчення стану освітньої діяльності в 2011 році Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького став лауреатом громадської акції та отримав звання «Флагман сучасної освіти України». В 2012 році університет став переможцем у номінації «Розвиток навчання та виховання дітей з особливими потребами» та отримав золоту медаль та диплом «Лідер сучасної освіти. За багаторічну інноваційну педагогічну діяльність по модернізації освіти в Україні».


Хіміко-біологічний факультет

Хіміко-біологічний факультет - один із найстаріших факультетів університету.

Навчальний процес забезпечують майстри педагогічної справи - 9 докторів наук, професорів, 31 кандидат наук, доцент. 
На факультеті створена сучасна матеріально-технічна база. Аудиторії мають сучасне технічне обладнання - мультимедійні та плазмові проектори, відео- та телевізійне обладнання. Обладнані 5 комп’ютерних класів, що дозволяють інтенсифікувати навчальний процес і надають вільний доступ до мережі Інтернет.

Успішно діють зоологічний, анатомічний, ботанічний музеї та агробіологічний комплекс, на території якого розташовані арборетум та навчально-польова база з фізіології рослин. У 1986 році на базі кафедр факультету створені підрозділи НДІ «Біорізноманіття наземних та водних екосистем України»: Азово-Чорноморська орнітологічна станція, герпетологічна та іхтіологічна лабораторії, відділ геоботаніки та менеджменту рослинних ресурсів.

Студенти факультету займаються науково-дослідною роботою і беруть участь у регіональних і всеукраїнських наукових студентських конференціях, всеукраїнських олімпіадах з біології, хімії та екології, всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук.

Факультет очолює доктор сільськогосподарських наук, професор Олена Олександрівна Данченко.


Навчально-науковий інститут соціально-педагогічної та мистецької освіти

Сьогодні навчально-виховний процес здійснюють 110 висококваліфікованих фахівців 5 кафедр, серед яких 10 докторів наук, професорів, 59 кандидатів наук, доцентів.

Інститут підтримує міжнародні зв'язки з Науково-дослідним інститутом інноваційних стратегій розвитку загальної освіти (м. Москва); Московським гуманітарним педагогічним інститутом; Волгоградським державним педагогічним університетом; Міжнародною федерацією соціальних працівників; Інститутом психології імені Г.С. Костюка, Національною академією наук України та ін.

Підготовку студентів за спеціальностями «Музичне мистецтво» та «Хореографія» проводять 4 кафедри, в штаті яких працює 2 доктори наук, професори, 24 кандидати наук, доценти.

З ініціативи викладачів щорічно проводяться міжнародні конкурси та фестивалі: фестиваль слов'янської фортепіанної музики, фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Політ Терпсихори», фестиваль естрадного вокального мистецтва «Медовий край». Художні колективи інституту - оркестр фольклорної музики «Таврійська пектораль», змішана і жіноча хорові капели, вокально-джазовий квартет «Саунд-версія» сьогодні відомі як у регіоні, так і далеко за межами України.

В інституті функціонують педагогічна лабораторія духовно-морального розвитку особистості та студентська лабораторія екологічної освіти для сталого розвитку.

Інститут очолює кандидат педагогічних наук, професор Олена Василівна Федорова.Природничо-географічний факультет

Природничо-географічний факультет заснований у 1961 році. На факультеті працюють 53 викладачі: 4 доктори наук, професори, 27 кандидатів наук, доцентів.

Факультет готує викладачів географії, історії для вищих навчальних закладів (ступінь магістра), вчителів-предметників загальноосвітніх навчальних закладів з географії, біології, історії, фізичного виховання, основ економіки і надає спеціалізацію організатора краєзнавчо-туристичної роботи у школі (рівень «спеціаліст»).

На факультеті працюють 2 наукові лабораторії, геологічний музей, Центр болгаристики.

Цікавим етапом навчання для студентів є проходження навчальних і виробничих практик. Студенти під керівництвом викладачів регулярно здійснюють виїзди по Запорізькому регіону, до Криму, Харківщини, Херсонщини, Прикарпаття, Карпат і Закарпаття, узбережжя Азовського і Чорного морів, до Молочного лиману, а також за кордон (Болгарія, Росія, Германія, США).

Крім навчальної роботи, студенти факультету на чолі зі студентським комітетом приймають участь у громадському, культурному та спортивному житті університету, м. Мелітополя та України, посідаючи призові місця з футболу, волейболу, баскетболу, боксу, вільної боротьби.

3 2005 року факультет очолює кандидат географічних наук, доцент Володимир Петрович Воровка.

Факультет інформатики, математики та економіки

Навчально-виховний процес здійснюють висококваліфіковані фахівці, серед яких 9 докторів наук, професорів, 41 кандидат наук, доцент. Факультет має розвинену матеріально-технічну базу: 6 комп'ютерних класів, кабінет фізики і кабінет технічних засобів навчання. Результатом активного залучення студентів до науково-дослідної роботи кафедр, є їх призові місця на Всеукраїнських олімпіадах з інформатики та звання лауреатів Всеукраїнських чемпіонатів з інформаційних технологій.

Одним з пріоритетних напрямів роботи на факультеті є професійна підготовка програмістів (спеціальність "Інформатика"). Свою кар'єру вони розпочинають на першому курсі і протягом всього навчання стають висококваліфікованими фахівцями. Випускники цієї спеціальності без проблем працевлаштовуються в Україні та за кордоном. Для вступу до університету абітурієнти повинні мати сертифікати ЗНО з української мови, математики та іноземної мови.

Підготовка студентів за трьома економічними спеціальностями передбачає наступні сфери діяльності випускників: «Економічна кібернетика» (професійна кваліфікація: економіст в різних сферах економічної діяльності, помічник керівника підприємства, викладач економіки); «Менеджмент організацій» (професійна кваліфікація: керівник підрозділів у сфері культури, відпочинку і спорту); «Соціологія» (професійна кваліфікація: спеціаліст з аналізу ринку праці, питань зайнятості, маркетингу, реклами, соціолог) .

Значна увага приділяється науковій роботі студентів, використанню комп'ютерної техніки та Інтернету. Працюють 3 наукові студентські групи, які досліджують особливості трансформації економіки України в умовах ринкових відносин, стратегічне управління підприємствами в умовах конкуренції і соціологічні аспекти усвідомлення сучасного світу.

Філологічний факультет

Філологічний факультет створений у 1993 році. Навчальний процес забезпечують 60 викладачів, серед яких 5 докторів наук, професорів, 34 кандидата наук, доцента. Студенти-філологи - активні учасники факультетських і загальноуніверситетських фестивалів і конкурсів, літературно-музичних вечорів, присвячених творчості українських та зарубіжних діячів літератури і мистецтва. Цікаво і захоплююче проходять на факультеті і в гуртожитку різні заходи, творчі зустрічі з письменниками.

Випускники факультету працюють у різних регіонах України. Переважно це вчителі міських та сільських загальноосвітніх шкіл. Частина випускників факультету працюють у редакціях міських і обласних газет, журналів, телеканалів. Багато хто з випускників працевлаштувалися за кордоном (Росія, Австрія, Німеччина, Словаччина, Чехія, США).

Факультет очолює кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Михайлівна Шарова.

Заочне відділення

За роки існування заочного відділення вищу педагогічну освіту тут отримали понад десять тисяч учителів.
В університеті реалізується ідея безперервної та ступеневої освіти. З цією метою на базі МДПУ ім. Б.Хмельницького створено навчально-педагогічний комплекс, який охоплює Запорізький та Бериславський педагогічні коледжі, Нікопольське педагогічне училище. Щорічно склад студентів-заочників поповнюється випускниками цих навчальних закладів, які зараховуються на старші курси та навчаються за наскрізними навчальними планами.
З метою підготовки фахівців для дитячих закладів реабілітаційного спрямування у 2000 році було створено навчально-науковий комплекс «Освіта і реабілітація» за участю університету та Хортицького навчально-реабілітаційного багатопрофільного центру міста Запоріжжя. Випускники центру отримують в університеті освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст» за фахом «соціальний педагог».
Ґрунтовна професійна підготовка студентів заочної форми навчання дає змогу плідно працювати не тільки в закладах освіти, а й у багатьох інших галузях суспільства. Серед випускників різних років: народний артист України Ян Табачник; майстри спорту міжнародного класу, призери чемпіонатів світу та Європи - Сергій Кубрак, Інеса Ребар, Оксана Шалікова, футболіст міжнародного класу Євген Хачеріді та інші.
Заочне відділення очолює кандидат географічних наук, доцент Олена Семенівна Арабаджі.

ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ

Діяльність підготовчого відділення спрямована на відбір і підготовку до вступу в університет найбільш талановитої та здібної до педагогічної роботи молоді та на підготовку слухачів до зовнішнього незалежного оцінювання. З питань вибору професії проводиться консультування слухачів фахівцями лабораторії соціальних досліджень.
До структури відділення входять наступні підрозділи: підготовчі курси та навчально-консультаційні пункти, в яких навчаються слухачі - учні випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів Запорізької, Херсонської областей, АР Крим. Заняття проводяться на базі університету, а також у районних центрах (для слухачів навчально-консультаційних пунктів).
Усі слухачі відділення безкоштовно забезпечуються методичними матеріалами, розробленими провідними викладачами університету.
Щорічно 95-97 % випускників підготовчого відділення поповнюють ряди студентів ВНЗ України.
Доуніверситетська система підготовки прискорює процес адаптації до навчання в університеті, формує навички самостійної роботи, систематизує обсяг знань, передбачений освітніми програмами.
З метою виявлення обдарованої молоді підготовче відділення проводить різноманітні творчі конкурси і олімпіади для майбутніх абітурієнтів.
Відділення має ліцензію на здійснення підготовки до вступу у вищі навчальні заклади України.
ПІДГОТОВЧІ КУРСИ здійснюють підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання протягом вересня - квітня. Предмети навчання (за вибором): біологія, хімія, географія, історія України, українська мова, українська література, англійська мова, німецька мова, математика, фізика. Загальний обсяг аудиторного навантаження з кожної дисципліни - 80 годин.
Навчання здійснюється під час лекційних, практичних і семінарських занять, які проводяться викладачами на базі університету щонеділі та з окремих предметів - серед тижня в позаурочний для школярів час. У кожній групі навчається від 5 до 30 слухачів. Навчання платне.
Під час навчання слухачі проходять підсумкову атестацію. За результатами цієї атестації учням надається від 0 до 20 балів, які при вступі до університету додаються до балів сертифікатів і атестату для проходження конкурсного відбору. Перелік спеціальностей, на які розповсюджується ця норма, встановлює Міністерство освіти і науки України.
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНІ ПУНКТИ працюють для слухачів, які проживають за межами міста Мелітополя у віддалених районах Запорізької, Херсонської областей та АР Крим. Предмети навчання (за вибором): біологія, хімія, географія, історія України, українська мова, українська література, англійська мова, німецька мова, математика, фізика. У кожній групі навчається від 5 до 30 слухачів. Навчальний процес у пунктах здійснюється під час лекційних занять і консультацій як в університеті, так і в районних центрах.
Термін навчання: вересень - квітень. Форма навчання: очно-заочна. Навчання платне.
Для навчання на підготовчому відділенні необхідно подати: одну фотокартку (3х4), ксерокопію першої сторінки паспорта слухача (або за відсутністю паспорта - ксерокопію свідоцтва про народження), паспорт замовника (особи, з якою укладається договір), 2 конверти з марками; а також оформити документи: заяву, договір про надання додаткових освітніх послуг.

ОЛІМПІАДА І КОНКУРС ДЛЯ ВСТУПНИКІВ


УНІВЕРСИТЕТСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА «ІНТЕЛЕКТУАЛ»
Проводиться 18 березня з предметів: біологія, хімія, географія, історія України, українська мова та література, англійська мова, німецька мова, математика, інформатика.
Мета олімпіади: виявлення та підтримка творчо обдарованої учнівської молоді. Олімпіада дає можливість кожному учаснику дізнатися про особистий рейтинг знань, який визначає кваліфіковане журі.

РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ В ГАЛУЗІ МУЗИЧНОГО, ХОРЕОГРАФІЧНОГО, ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВ
Проводиться 21-22 квітня у номінаціях: «Фортепіано», «Струнні інструменти», «Народні інструменти», «Духові інструменти», «Естрадні інструменти», «Хореографія», «Академічний вокал», «Естрадно-джазовий вокал», «Хорове диригування».
Мета конкурсу: виявлення та підтримка музично обдарованої молоді, розкриття творчої індивідуальності, виконавської майстерності учасників.
Для участі в конкурсі (олімпіаді) необхідно подати заявку за адресою: Підготовче відділення, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, вул. Леніна, 20, м. Мелітополь, Запорізька обл., 72312. Тел. для довідок: (0619) 44-03-06.